Закарпаття: за перше півріччя сплачено 2,2 млрд грн ЄСВ

Протягом першого півріччя 2020 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування у Закарпатській області становить понад 2 млрд 280 млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного внеску збільшилось на 30,7 млн грн, або 101,4%.

Лише у червні цього року сума надходжень склала 450,5 млн грн ЄСВ.

У Головному управлінні ГУ ДПС у Закарпатській області інформують, що підприємці, які не здійснювали діяльність та не отримували доходи впродовж 2017 – 2020 років отримали можливість списати борги з єдиного внеску.

З 3 червня 2020 року набрали чинності зміни до п. 915 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до цих змін підлягають списанню несплачені суми недоїмки, нараховані платникам ЄСВ, які перебувають на загальній системі оподаткування та особам, які провадять незалежну професійну діяльність , за період з 1 січня 2017 року до 3 червня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

Варто зазначити, що для списання боргу, обов'язково до 31 серпня 2020 року (90 днів від дати набрання чинності змін) необхідно подати:

- підприємцям, які обрали загальну систему оподаткування – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи ФОП заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

- особам, які провадять незалежну професійну діяльність – до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску.

Також, вищезазначеним особам обов`язково слід написати до податкової інспекції за основним місцем обліку заяву про списання боргу, подати звітність з ЄСВ та податкові декларації про майновий стан та доходи за 2017-2020 роки, якщо вони не були подані раніше.

Після отримання відповідних відомостей податковий орган впродовж 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої буде прийнято рішення про списання суми боргу або про відмову.

Рішення про відмову від списання суми боргу може бути прийнято, якщо платник податків у 2017-2020 роках отримав дохід або суми боргу були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

Відділ комунікацій
ГУ ДПС у Закарпатській області

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання