УжНУ втретє відвідали студенти з Чехії

УжНУ втретє відвідали студенти з Чехії

Поділитися досвідом, розповісти про свою країну і знайти нових друзів – так коментує мету свого приїзду студентська делегація з Чехії, яка цього тижня побувала в Ужгородському університеті.

10 студентів-другокурсників, що працюють під керівництвом своєї викладачки, мають насичену програму. У понеділок разом з усіма святкували початок навчального року, потім пішли знайомитися з Ужгородом: відвідали історичні пам’ятки, посмакували національними українськими стравами.

Делегація відвідала також Колочаву, де, за словами студентів, не могла намилуватися краєвидами. Іноземним студентам дуже цікаво ознайомитися з колишніми чеськими зонами на території нашої області.

«Щоразу, коли приїжджаємо до вас, не можемо натішитися. Мені неймовірно приємно спілкуватися з ужгородськими науковцями, рівень яких справді дуже високий. Не знаю, чи ви це цінуєте, але тут працюють дуже активні люди, які є патріотами і науки, і свого вишу. Я щиро вдячна керівництву УжНУ, викладачам, студентам за те, що такі поїздки, такий обмін ідеями, досвідом, спільний відпочинок можливі. Ми щиро раді, що маємо таких український друзів», – коментує завідувач кафедри туризму Високої політехнічної школи в Їглаві Єва Яноушкова.

«Представники Їглавського університету приїжджають до нас уже втретє. Ми тісно співпрацюємо. Вони дарують нам спеціальні прилади, які роблять процес навчання легшим. У середу пані Єва прочитає лекцію про пам’ятки ЮНЕСКО – це добра нагода для наших студентів послухати європейського лектора», – коментує проректор УжНУ Федір Шандор.

Чеські студенти зізнаються, що раді приїхати, адже мають тут друзів, з якими познайомилися під час спільних університетських програм.

«Що мене завжди вражає у вас, то це те, як усі усміхаються, особливо коли чують біля себе іноземну мову. А ще тут усі вдягнуті зі смаком, ніби дотримуються якоїсь університетської форми. Вам пощастило вчитися у виші, з вікон якого видно європейські країни», – коментує Аня, студентка із Чехії.

«А мені подобається, що ви змагаєтеся між собою за спробу зробити добру справу. Коли питаємо, як куди пройти, всі відразу прагнуть допомогти. Якби ми мали ще більше можливостей співпраці, було б дуже круто. Ваші студенти нічим не відрізняються від європейських: так само зацікавлені до всього, дуже творчі і щирі. А ще від ужгородських викладачів віє теплотою. А це означає, що ви добрі й неймовірно гостинні до тих, хто приїздить до вас», – поділилася враженнями ще одна чеська студентка Клара.

Світлана Лапига, Медіацентр УжНУ

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання