Публікації

Понад 46 тисяч закарпатців звернулися за безкоштовною правовою допомогою

   1 липня 2020 року виповнюється п’ять років, відколи в Закарпатській області запрацювали місцеві центри з надання  безоплатної вторинної правової допомоги для тих закарпатців, які не можуть собі дозволити витрати на юридичну допомогу.

ТОП-5 порад для заробітку на спортивних ставках

Останнім часом досить ефективним способом додаткового заробітку стали ставки на спортивні події. А якщо беттер ще й запальний фанат того чи іншого виду спорту – це, безперечно, дозволить поєднувати приємне з корисним.

"Панорама Мукачева" і "Вісник Хустщини" - найбільш гендерночутливі медіа: результати червневого моніторингу

Районні газети Закарпаття почали частіше цитувати експерток, а сайти подають 90% політичних новин з позиції чоловіків. Результати червневого моніторингу

У закарпатському селі, єдиному, де виготовляють гуні, створять культурний маршрут для туристів

На Закарпатті розпочався новий проєкт: "Створення культурного маршруту "Шлях гуні", який реалізує «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області». Мета проєкту -- створення культурного маршруту в селі Річка на Міжгірщині, який буде популяризувати традиційне господарювання та народне ремесло - виробництво речей з натуральної вовни, сприятиме розвитку сільського туризму, а також підвищить можливість сталого економічного розвитку регіону.

Переселенці збудують в Ужгороді «будинок мрії» на 56 сімей

В Ужгородському прес-клубі відбувся круглий стіл--zoomконференція на тему «Унікальність житлового проєкту ГО «Закарпаття –Донбас» та подальші перспективи його реалізації». Йшлося про амбітний проєкт організації – зведення багатоквартирного будинку для сімей переселенців в Ужгороді та вже здійснені кроки  у цьому напрямку.

Нуль із тридцяти: чому за 4 роки місто не знайшло можливості збудувати в Ужгороді бодай один майданчик загального користування

«Основним завданням органів місцевого самоврядування є покращення здоров’я населення, сприяння підвищенню фізичної підготовки населення усіх вікових категорій, організація змістовного дозвілля, збереження  і зміцнення матеріально-технічної бази спортивних та дитячих майданчиків за місцем проживання, зацікавлення мешканців заняттям спортом, оздоровчим відпочинком», - саме такі цінності декларує міська влада Ужгорода в одному із прийнятих рішень ( рішення № 503 від 22 грудня 2016 року). У рішенні йдеться про програму з відновлення спортивних майданчиків в місті. Реалізація програми була запланована на кілька років - з 2017 до 2021. Загальний бюджет програми 30 мільйонів гривень. Їх поетапно, щороку, повинні були виділяти із міської скарбниці. Станом на травень 2020 року, а це уже 4 рік дії програми, вона абсолютно не реалізована. Зважаючи на реалії, і не буде виконана до кінця дії програми, а це  уже наступного року.

Ужгород отримав іменне пиво, а Закарпаття- пивоварню від найкращих спеціалістів Європи

Ужгород має власне іменне пиво. Презентували духмяний хмільний напій на початку червня у крафтовій пивоварні Yuber, яка відкрилася наприкінці минулого року. У листопаді працювати почали у тестовому режимі, у грудні пивоварня отримала ліцензію.  А потім прийшов коронавірус і зіпсував масштабні плани. Проте виробництво набирає обертів, і незабаром Yuber планує запрацювати на повну потужність.

Це – моє тіло. Чому прийняти себе і любити – важливо

Бодішеймінг і бодіпозитив… Кожне із цих слів має частину «боді», що з англійської означає «тіло». Але якщо в першому випадку тіло соромлять, у другому – вчаться любити його таким, яким воно є. Якщо бодішеймінг – явище широко поширене в Україні, про бодіпозитив ми майже нічого не знаємо. Можливо, і лексема «бодішеймінг» для вас чужа, проте майже кожна і кожен з нас чули від сторонніх людей зауваження з приводу своєї зовнішності.

Книгу професора УжНУ Сергія Устича «Неадитивне суспільство-guo vadis?» презентували в Ужгороді

В Ужгороді презентували книгу науковця і педагога, дипломата та професора Ужгородського національного університету Сергія Устича. Книгу «Неадитивне суспільство» - автор готував тривалий час, однак через недугу так і не зміг сам презентувати свою працю. У лютому цього року знаного громадського діяча не стало. Продовжили його роботу однодумці і колеги. Зокрема колега по Інституту транскордонного співробітництва Олександр Білак, якому Устич і передав рукопис монографії. 

Слово з приводу

Ці світлини я зробив у проміжку кількох днів - неподалік адмінбудови Берегівського відділу поліції. Отже, вони екслюзивного змісту. Сюжет перших двох фото - абсолютно випадковий. Йшов мимо і побачив, як директор Берегівської рекламної агенції "Атлант" Олександр Рябіков разом із підлеглими "облаштовує" "парадний" вхід до поліції. Риштування свідчили, що цю частину будови ОВС мають намір "освіжити", додати кольорів, адже оновлення тут не було давненько. На запитання, що це дасть, пан Олександр відмітив: осучаснимо дашок, відрихтуємо написи тощо. А вже через день, прошкуючи вулицею Сечені, "вийшов" на ще один сюжет. І так само, як і тоді, -- випадково.