Два слова про політику

Місцеві вибори -2020: шанс для збільшення політичної активності закарпаток

Місцеві вибори -2020 перші в історії України, під час яких партійні осередки буквально шукають жінок, аби запропонувати їм балотуватися у ради різного рівня. Посприяли такому буму затверджені у новому Виборчому кодексі вимоги до формування списків кандидатів у депутати забезпечити гендерну квоту. Кандидаток повинно бути не менше 40%. 

«Веселі старти», айфони і концерти: як кандидати та партії завойовують прихильність виборців

Цьогорічна передвиборча кампанія сповнена невизначеностей і цікавостей. Спочатку вся увага була прикута до надважливих законодавчих змін, а далі – почалася активна діяльність усіх і всього, що пов’язано із політичними силами, котрі мають на місцевих виборах особливий інтерес у перемозі. Білборди заполонили простір ще до офіційного старту передвиборчої кампанії, для прихильників соціальних мереж майже всі партії й кандидати, що вийшли «на старт», підготували просто небачену до цього кількість рекламних відео, в хід пішли й доволі старі й банальні методи просування персональних і партійних брендів – спецвипуски газет, рекламні флаєри, замовні статті. Проте, найбільш виразною рисою цьогорічних місцевих перегонів став креатив, чи, радше, «креатив» політичних осередків і окремих кандидатів в Ужгороді та в деяких інших містах рідного Закарпаття.

Злочини проти закарпатських журналістів: справи «виснуть» у судах

Суди, в яких кримінальні справи щодо злочинів проти журналістів, мали б доходити до свого логічного завершення (визнання обвинувачених винними чи не винними), на Закарпатті стали місцем, де такі справи починають «зависати». Можливо, це не зовсім коректний вираз із юридичної точки зору, втім для опису реального стану справ підходить цілком.

Президент України затвердив план розвитку Закарпаття та познайомився з своєю місцевою командою

Вчора Президенту України Володимиру Зеленському представили Стратегію розвитку Закарпатського регіону.

Місцеві вибори 2020. Реєстрація кандидатів на Закарпатті - поки без особливостей

До 24 вересня включно претенденти на посади голів міських, селищних, сільських громад (як від партій, так і самовисуванці) та кандидати в депутати місцевих рад повинні подати документи для офіційної реєстрації для участі у виборах. Потім територіальні виборчі комісії матимуть ще 5 днів на те, щоб опрацювати всі необхідні дані та зареєструвати кандидатів. Наразі в області цей процес рухається «в штатному режимі».

Борис Філатов в Ужгороді представив закарпатську команду партії «Пропозиція»

Команду, яка йтиме у місцеві ради Закарпаття на виборах від партії «Пропозиція» представив Борис Філатов, який також є мером одного з найбільших міст України- Дніпра. В Ужгороді він зустрівся із журналістами та прокоментував мету та завдання, які ставить "Пропозиція" на найближчий час.

Берегівщина готується до виборів: партій багато, яскравих кандидатур бракує

На 25 жовтня 2020 року в Україні заплановані вибори до місцевих органів влади. Зокрема це будуть вибори до районних та обласних рад, а також вибори голів ОТГ та рад територіальних громад. Пересічному виборцю буде над чим подумати, адже подібне відбувається вперше.

Угорські партії на Закарпатті втрачають голоси, невеликі партії піднімаються, - соціолог

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стали «Місцеві вибори-2020. Регіональний вимір». Йшлося про хід виборчої кампанії в області, тенденції, політичну палітру тощо.

Мера Ужгорода оберуть в 2 тури: Щадей і Андріїв підросли, Чучка - третій,- соціологи

“Виборцям Ужгорода і Мукачевого треба прийти на вибори два рази:  жоден з кандидатів на міського голову в великих містах Закарпаття не набирає більше 50% голосів” - зпрогнозував під час експертного обговорення виборів на Закарпатті соціолог, професор Федір Шандор. За місяць, що минув з попереднього дослідження, позитивну динаміку в Ужгороді продемонстрували два кандидати: діючий мер Богдан Андріїв (23,1%) і його опонент, депутат міської ради Віктор Щадей (26,4%), який у вересні трохи вийшов вперед. У Мукачевому пара кандидатів другого туру: діючий мер Андрій Балога проти Іллі Токаря.

На цьогорічних виборах в Мукачеві вперше вибиратимуть мера в два тури

Цьогоріч зі змінами у виборчому законодавстві депутати зробили місту сюрприз — відтак, в Мукачеві, де населення більше 75 тисяч жителів, вибори міського голови повинні відбуватися в два тури. Для Мукачева це — новинка. На відміну від Ужгорода, котрий уже має досвід на виборах в два тури з 2015 року.