Два слова про політику

Нуль із тридцяти: чому за 4 роки місто не знайшло можливості збудувати в Ужгороді бодай один майданчик загального користування

«Основним завданням органів місцевого самоврядування є покращення здоров’я населення, сприяння підвищенню фізичної підготовки населення усіх вікових категорій, організація змістовного дозвілля, збереження  і зміцнення матеріально-технічної бази спортивних та дитячих майданчиків за місцем проживання, зацікавлення мешканців заняттям спортом, оздоровчим відпочинком», - саме такі цінності декларує міська влада Ужгорода в одному із прийнятих рішень ( рішення № 503 від 22 грудня 2016 року). У рішенні йдеться про програму з відновлення спортивних майданчиків в місті. Реалізація програми була запланована на кілька років - з 2017 до 2021. Загальний бюджет програми 30 мільйонів гривень. Їх поетапно, щороку, повинні були виділяти із міської скарбниці. Станом на травень 2020 року, а це уже 4 рік дії програми, вона абсолютно не реалізована. Зважаючи на реалії, і не буде виконана до кінця дії програми, а це  уже наступного року.

Не всі парламентські партії створили осередки на Закарпатті, окремі політичні сили знайти майже неможливо

Одна із ознак, що партія є і працює, це наявність мережі регіональних осередків, хоча б  на рівні області. На Закарпатті дві із п’яти парламентських партій не створили осередків.

Форум розумного міста. Ужгород збирає ініціативних людей, які готові працювати над стратегією розвитку

Форум міст-лідерів відбудеться в Ужгороді. З такою пропозицією виступив громадський діяч Олександр Білак. Це майданчик для дискусій ініціативних людей у п’яти напрямках: гуманітарний та економічний розвиток, соціальний захист, науково-технологічний блок та секція урбаністичного розвитку. У кожному напрямку будуть визначені робочі групи, які напрацюють комплексну програму розвитку Ужгорода, що, згодом, стане стратегічною основою розвитку міста і буде презентована учасникам процесу.

Новий голова Закарпатської ОДА отримав завдання: ніяких комунікацій з токсичними людьми

Наприкінці квітня Закарпаття отримало нового керівника області. 23 квітня перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов представив голову Закарпатської обласної державної адміністрації Олексія Петрова. Цього тижня новопризначений голова Закарпатської ОДА зустрівся із журналістами та відповів на деякі запитання.

Олександр Білак: « Я не хочу латати дірки і рахувати бордюри. Моя ціль - створити команду, яка матиме стратегічне бачення Ужгорода на півстоліття»

Усі ми хочемо бачити своє місто гарним та розвинутим. Завжди покладаємо надії на людей, які приходять до влади. Часто потім розчаровуємось. Від нас із вами залежить, кого обираємо. І щоб згодом не нарікати на владу, давайте прискіпливіше вивчати кандидатів та нести відповідальність за свій вибір.

Телеканал «М-студіо» перейшов у руки родинам Петьовки і Лунченка

Закарпатський телеканал “М-студіо” змінив структуру власності, зокрема тепер медіаактив опосередковано належить родинам двох депутатів парламенту – Василя Петьовки та Валерія Лунченка, а також депутата Закарпатської обласної ради Мирослава Білецького. Крім того, стосунок до телеканалу можуть мати й народні депутати Роберт Горват та Владіслав Поляк. Про це повідомляє представник ІМІ в області, посилаючись на дані державних реєстрів.

У Закарпатській обласній та Ужгородській міській радах депутатів не відкликали, керівників не змінювали

Під час роботи каденції 2015-2020 років на Закарпатті не було спроб відкликати депутата з обласної ради, не пробували цього робити й у міськраді Ужгорода. Хоча формальні причини для відкликання певних обранців є, адже в обох радах є депутати, які не відвідують сесій.

Активність закарпатських депутатів  протягом серпня 2019 року - березня 2020 року

4 з 6 депутатів, обраних у одномандатних виборчих округах Закарпатської області активно співпрацюють між собою у Верховній Раді України, найбільше - в частині подання депутатських запитів - таким є один з результатів дослідження активності народних депутатів Закарпаття у Верховній Раді України.

Виборчі злочини на закарпатських дільницях - вироки для 9 членкинь та виборця

Дев’ятеро членкинь дільничних виборчих комісій у закарпатському виборчому окрузі 69 отримали судові вироки у кримінальних справах за виборчі злочини. Це - відлуння з парламентських виборів минулого літа. Втім тут не без загадок - якщо хтось видав виборчі документи - правоохоронці з’ясували, то хто ж їх отримав замість виборців, які на дільниці не прийшли - не відомо. Один виборець на Закарпатті ще очікує вироку Феміди - його обвинувачують у спробі винести бюлетень із собою.

Парламентська активність закарпатських мажоритарників в лютому 2020 року

Представники Закарпаття в Верховній Раді України у лютому досить активно реєстувализаконопроєкти та подавали депутатські запити.Частину з них подавали скоординовано.